عینک ری-بن!

به به! سال نو شما مبارک باد!

دم نوروز داشتیم با مت و رفقا در بازارهای تجریش طی طریق مینمودیم که یک آن به ما وحی شد که ریحون بخریم که طلا جون باهاش برامون پاستای پستو درست کنه. این بود که دم ریحون فروشی ایست زدیم و دست در چشممان کردیم که عینکمان را برداریم تا ریحان بنفش رو به جای ریحان سبز ابتیاع ننماییم. این بود که فهمیدیم که چیزی به چشم نداریم. گفتم لابد در کیفمان ست. نبود. گفتیم لابد بر سرمان ست (که عادت نداریم چیزی بر زلفانمان بنهیم). نبود. گفتیم لابد در درز لباسمان ست ( که این را عادت داریم). نبود. گفتیم لابد گمش کرده ایم. در دوری از عینک ری-بن اصل خود ایتالیایمان داشتیم سوگواری میکردیم و حلواها هم میزدیم و خرماها نارگیل-پاش میکردیم که دیدیم مت و رفقا دارند از دور دست ها ما را تماشا میکنند. ریحان رو ابتیاع نمودیم و به جمعشان پیوستیم و ذکر مصیبت نمودیم.

آنها هوش بیشتری خرج نمودند و مسیری که رفته بودیم و به صورت ویرچوآل بازگشتند و یکی یکی ایستگاههایی که عکس گرفته بودیم و ایست کرده بودیم و خرید کرده بودیم و خرید نکرده بودیم و غیره را مورد تفقد قرار دادند. حتی مت گفت که وقتی در بازارچه بودیم عینک رو در دست من دیده ست. از آنجایی که جای دیگه ای ایست ننموده بودیم، به یقین رسیدیم که یا از دستمان افتاده ست و یا به کسی داده ایمش. 

در همین راستا مت کیف خودش و جا عینکی خودش را گشت. و حتی به ما گفت که این عینکی که در جا عینکی اش ست مال من نیست؟! که ما فرمودیم خیر! چون مال ما کلا یه مدل و یک رنگ دیگه بود. 

پس از اندکی تقلا به این نتیجه رسیدیم که اگه عینکی که در کیف مت هست مال اوست، لابد اون عینکی که بر موهای او جلوس نموده ست، عینک ماست! این بود که پس از اندکی دوری به وصال نازنین عینک نائل آمدیم و اشکها فشاندیم. جایتان خالی! 

 

* این عینک همانیست که در سفری که بارمان گم شده بود جهت حفاظت از چشمان شهلایمان تهیه نموده بودیم. شمام بودین براش اشک میفشاندید!

/ 21 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستوده

آخی باز خوبه پیدا شد[نگران] داشتم استرس میگرفتم[زودباش] خیلییییی جالب مینویسی[تایید]

پسرخوانده

سلام دوست من..

نازنین

:)))ایول بابا راحتین به خداااااا ها از 7دولت ازادی پت جون....چه خوش است وصال یار:))

MERCEDE

pat jun chera nemiai?

مانیا (مالزی نشین)

غیبتت زیاد شده ها![چشمک]

صدف

با نمك بود ج ذكر مصيبتي

maryam

salam khobi? vay cheghadr khandidam modat ha bod nayomade bodam bloget shad bashi