امید میرود که در این پست خاطراتی مبنی بر سخنان خلبانان محترم که در طی سفوراتمان (جمع سفر!) تجربه کرده ایم با شما خوانندگان محترم در میان بگذاریم!

در یک روز بسیار بادی و طوفانی داشتیم با طلا جون و دوستانش از سفر بر میگشتیم که چند دقیقه ی آخر پرواز خلبان بهمون گفت که "خب!‌ امروز خیلی باد و طوفانی هست. من تلاشم رو میکنم که سالم بشینیم ولی خب احتمالا یه کمی پرت میشین اینور اونور. بهتره که به صندلی های جلوییتون بچسبید که یه موقع ضرب مغزی نشین! به هر حال بهتر از اینه که برگردیم. آهان! مواظب بچه های کوچیک هم باشید دیگه!" و بعد قطع کرد! ما در شوک بودیم که آیا سرنوشت ما باید اینچنین رقم میخورد؟!‌ که در فاصله ی ده دقیقه ای با زمین در طوفان پودر بشیم؟! یا در اثر خوردن به در و دیوار طیاره ضرب مغزی بشیم!؟ تو آگهی فوتم بنویسن که پت چطوری مرد؟! داشتیم با خودمون مشورت میکردیم که دیدیم طلاجون آخ جون گویان به سمت ماجراجویی در حرکتند! وی مدام میگفت "آخ جون!‌ یه پرواز غیر عادی!‌آخ جون! چه هیجان انگیز!". فکر میکنم تا حالا دچار سانحه ی هوایی نشده بچه امون. چون چنین واقعه ای واقعا انقدر ذوق کردن لازم نداره. در نهایت ما به سلامت فرود اومدیم و برای خلبان دست و سوت و تشویق فرستادیم. بعدا تو اخبار دیدم که یه هواپیما تو همون باد دچار ویبره شده بوده! به نظر میاد شبیه ما بود!

یه بار با طلا جون داشتیم از سفر بر میگشتیم که طبق معمول مهمانداران اومدن و گفتن که آره اگه داشتیم سقوط میکردیم دسته جمعی از پنجره ها بپرید و اگه آتیش گرفتیم سوسیسها رو از تو کابینت بردارین سرخ کنید و اگه بنزین تموم کردیم دسته جمعی پیاده شید هل بدین طیاره رو! بعد هم از وضعیت آب و هوا در مبدا و مقصد و میان راه گفت و رفت نشست. بعد خلبان اومد! دوباره داشت همینارو میگفت که انگار از اطاق فرمان بهش گفتن که اینارو مردم یه بار شنیدن. چون بعدش گفت که خب میبینم که فلانی جان (مهمانداره) کار منو راحت کرده و همه ای اینارو گفته و چیزی نمونده که من براتون بگم. پس بهتره که راه بیوفتیم که زودتر برسیم به کار و زندگیمون. 

/ 13 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پسرخوانده

از ته دل ..

پت و مت!!!

سلام هر روز بهتر از دیروز نوشته هات داره حرفه ای میشه ها از فردا باس امضا بدی

عطا

مرسی دوست جون [لبخند]... منم برات بهترین آرزوها رو دارم ..

بهار (فرصت دوباره افتاب)

[نیشخند] خدا رو شکر ما سانحه هوایی، ببخشید سفر هوایی نداشتیم تا حالا. حالا کجاها رفتید با طلا جون؟

جزیره

ببخشیدا ولی چرا اپ نمیکنید شما؟[متفکر]

یزدان رحمانقلی

خیلی خیلی خوب است

یزدان رحمانقلی

[چشمک]

یزدان رحمانقلی

خیلی خیلی باهالید