پت و باقلا پلو!

خب از اونجایی که ما اصولا آشپزیمون زبان زد خاص و عام هست یه روز به دلائل مجهولی! قرار شد برای ۶ نفر شام بپزم... از شب قبلش فکر میکردم که لازانیا درست میکنم... دیدم موادشو دارم فقط کافیه بپزم... صبح که پاشدم رفتم خرید و برگشتم به نظرم اومد که خب یه مقدار باید بیشتر مواد بریزم برای ۶ نفر... برای همین هر چی اندر یخچال و فریزر و کمد و کابینت و جاکفشی گشتم لایه ی بیشتر پیدا نکردم و در ضمن قارچ هم گم شده بود!... گفتم خب اشکال نداره ناهاری که میخوام برای فردای مهمونا درست کنم رو امشب درست میکنم... باقلا (بخوانید باقالی!) پلو!... آخرین باری که باقالی پلو درست کرده بودم خیلی خوشمزه شد بود و با این که خودم دوست ندارم بهم خوش گذشته بود!...

دیدم برای ۶ نفر خب باید ۶ تا پیمونه برنج خیس کنم... پیمانه که چه عرض کنم، یک کیلو و نیم برنج خیس کردم!!!! و بعد گفتم  خب اشکال نداره هر چی موند بعدا میخوریم!!!!... عصر برنج رو گذاشتم بپزه دیدم انگار این قابلمه خیلی برای کوچیکه! قابلمه بزرگه رو آوردم برنجارو ریختم توش و بعد باقالی اضافه کردم.... کمی بعد احساس کردم باقالی خیلی کمه نسبت به برنج و با اونایی که اون دفعه ریخته بودم قیافشون فرق داره!... رفتم چرخیدم و برگشتم دیدم برنج ها شل شدن ولی باقالی ها هنوز محکم همون شکلین!... برنج رو آبکش کردم و چند تا از باقالیارو جدا کردم و گذاشتم بپزن دوباره!!!! بعد دیدم انگار برنج هم یک دست نیست!!! دوباره ریختم تو قابلمه با باقالیا بپزن!!!! بعد دیدم برنجها پختن (بخوانید له شدن!) ولی باقالیا همون مدلین هنوز!.. یه عالمه آب ریختم سرش و باقالیارو جدا کردم یه سری دوباره!!! گذاشتم که بپزن از اول!... اما از اونجایی که یهو به ذهنم اومد که این همه برنج تو این قابلمه هم درست نمیشن! همون قابلمه اولی رو آوردم و برنج سفیدارو جدا کردم!!!!

گفتم ولش کن دیگه بیشتر از این بخوام دقت به خرج بدم شعله سبز هم از این باقالی پلو در نمیاد!... خلاصه برنج های له و لورده شده رو آبکش کردم و کم کم ریختم تو قابلمه و شوید هم داشتم میریختم که یهو احساس کردم این شوید ها چرا اندازه ی دایناسورن؟! که دیدم بعله! دارم تره میریزم به جای شوید!!!!! بعدش کم کم باقالی هایی که داشتن تلاش میکردن بپزن رو اضافه کردم و رفتم سراغ پلو سفید ساده ها.... که اونا وضعیتشون بهتر شده بود..

سعی کردم مهمونارو آماده کنم برای روبرو شدن با واقعیت!... براشون ماجرارو هم تعریف کردم و گفتم که دوباره براشون لازانیا درست خواهم کرد! و کردم!... باقالی پلو هم بسیار جالب شده بود! باقالیها بعضیاشون سفت بودن بعضیاشون شل! پلوهای نازنین هم که خرد شده بودن.. و از بس آب ریخته بودم و برنج آبکش کرده بودم دیگه نمکی به غذا نمونده بود! فقط خوبیش این بود که مرغها خوشمزه شده بودن!!!

شب قبل از اینکه بخوابیم گفتم خب بذار برای فردا ناهار لازانیارو درست کنم که تعدادمون هم کمتره و دیگه نمیرسم برم خرید!... نه که خودم هوس کرده باشما!!!! دیدم خوابم میاد گفتم بذار سریع و سیر درست کنم... لایه هارو زیر آب جوش گرفتم تا بپزن!!!! مواد طبقه هارو هم ریختم تو قابلمه و پختم... دیدم ورقه ها هنوز سفت هستند ولی گفتم خب تا فردا ظهر بالاخره شل میشن دیگه!!!! برجسازی رو شروع کردم و با پنیر و شیر و خیسیه مواد امیدوار بودم که تا فردا ظهر طبقه ها شل بشن!... همه چیز تقریبا آماده بود و طبقه ی آخر یه عالمه شیر و آب ریختم که دیگه مطمئن بشم... گذاشتم تو یخچال و رفتم مشغول دعا کردن شدم!!!!

فردا ظهر که بیرون بودیم ولی شبش لازانیای عزیز رفت تو فر! و تقریبا پخته بود!!!! البته به مهمونا از وسطش دادم و کنارشو یادگاری نگه داشتم!!!! نکه سفت بوده باشه ها!!!

خلاصه آبروی رفته بازگشت به کنعان!!!! و ما صورتمونو با حرارت فر سرخ نگه داشتیم و غم نخوردیم!

/ 45 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مالزي نشين (مانيا)

جوابِ كامنتت: بليط رفت و برگشت، نسبت به خريد جداي رفت و جداي برگشت، مناسبتره! ولي دوسره ارزون تر از يه طرفه نيس كه! مثلا برا بليط دوطرفه‌اي كه ميشه 650، يه طرفه اش ميشه 500... ديگه سوات ندارم كه ارزون تره يا گرون تر![نیشخند]

بهزاد

سلام . راسته می گن پت و مت با ساسی مانکن یه آهنگ جدید دادند.

نگار

تازه گرفتم منظورتو! نه کله پاچه نخورده اینقدر حرف زدم!! [نیشخند] باور میکنی تا حالا نه خوردم نه دیدم کله پاچه رو!!! به کسی نگیا!! :))

مالزي نشين (مانيا)

سلام مخترع باقالي پلو!! [ابله] اين توقعه كه من نوشتم،‌ (يا احيانا كم توقعي يا بيش‌توقعي!)،‌ مرتبط با پُست قبل تري بود. بعني كم توقعي در برابر دولت و اينا و اين كه هر كاري براشون ميكنن، ميگن مرسي! يا فوقش توي دل خودشون غُرغُر ميكنن فقط!!! بعد جلو سياست‌مداره، خم و راس ميشن!![سبز] جاسْت ايت! وگرنه توي زندگي و در برابر بقيه كه ماشاااااااااااله همه زبونااااااا دراااااااز!!![چشمک]

مالزي نشين (مانيا)

راستي هنوز به اختراع جديد فك نكردي؟ هنوز به همون باقالي پلو رضايت دادي و بسنده كردي؟[چشمک]

مائده محسنی

سلام .. اومدم سری بزنم.. خبر تازه ای که نبود.. منم آپ کردم راستی..[گل]

آرش

من با RSS چیست؟ آپم. حتما بیا تغییر و تحولات در راهه ها.... بدو [نیشخند][نیشخند] [گل]